film instruktażowy

Filmik instruktażowy - skuteczne wyjaśnienie wszelkich zagadnień

Każdy z nas czy jest tego świadom czy nie, często korzysta z wszelkiej maści instruktaży. Za każdym razem kiedy włączamy serwis internetowy w celu włączenia filmu z przepisem kulinarnym na bułki czy ciasto, bądź kiedy zepsuł nam się laptop lub samochód szukamy tak zwanego tutoriala jak daną usterkę usunąć. Znane są przypadki gdzie ludzie uczą się śpiewu i tańca oglądając i naśladując wyczyny innych. Skuteczność zależna jest od dziedziny w jakiej się poruszamy. Niezwykle ciężko będzie nauczyć się śpiewu bez nauczyciela z wprawionym uchem, który może wskazywać błędy, niemniej jednak jest to możliwe, nieporównywalnie łatwiej będzie naśladować i odwzorowywać ruchy piekarza który pokazuje jak piecze się bułki w domowym piekarniku. Wszystkie te filmiki w sposób graficzny krok po kroku kierują nas do rozwiązania problemu lub osiągniecia zamierzonego celu, zadania. Producenci towarów widząc potrzeby swoich klientów zaczęli tworzyć prócz papierowych instrukcji obsługi danej rzeczy, które często bywają nieczytelne i skomplikowane w odbiorze, wersje cyfrowe z filmem jak daną rzecz złożyć i wrzucają na swoją stronę lub portal streamingowy. Prócz oczywistej korzyści jaką jest wizualny odbiór informacji opisujący w sposób zrozumiały dany produkt, dodatkowym jest wzmożenie ruchu na naszej stronie a zatem szansa na zatrzymanie i zainteresowanie twoich klientów pozostałymi produktami/usługami.

Filmy instruktażowe i szkoleniowe. Chętnie wspomożemy Cię naszym doświadczeniem

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

W naszym studio filmowym każdy projekt dzielimy na etapy. Wierzymy, że kompleksowe podejście zapewni sukces produkcji. Każda część od pierwszych planów przez napisanie scenariusza, wybranie scenerii, zatrudnienie aktorów, lektora po nagranie filmu instruktażowego jest konsultowana z klientem. Na każdym etapie produkcji filmów służymy pomocą w celu objaśnienia wszelkich pytań, dlatego śmiało można je zadawać, dobra komunikacja i wzajemne zrozumienie to podstawa.

Najważniejszym elementem filmu instruktażowego lub szkoleniowego jest treść a dokładniej jej sposób prezentacji produktu bądź usługi. Internet i wszelkie portale i serwisy zapchane są całą masą różnych tutoriali i filmików instruktażowych. Niektóre z nich odnoszą sukces, a pozostałe przepadają w zapomnieniu. Co wpływa na ich powodzenie tudzież porażkę? Bardzo ważne jest ustalenie: co chcemy przekazać, następnie ustalenie kto dokładnie jest naszym odbiorcą, następnie w jaki sposób przyciągnąć jego uwagę. Amatorskie instruktaże w mediach społecznościowych często gubi brak dysponowania odpowiednim sprzętem ale i też brak umiejętności interpersonalnych. Na odbiór prezentacji danego zagadnienia przez odbiorcę nie będzie miało tylko znaczenie co mówimy i prezentujemy, ale w jaki sposób to robimy. Często spotyka się sytuacje w której dana osoba ma bardzo dużą wiedzę merytoryczną, ale nie umie jej w sposób właściwy przekazać, nie każdy posiada umiejętności dydaktyczne, nie każdy ma dobrą dykcję. Oczywiście są to rzeczy, które można z czasem wypracować. Niemniej jednak taki film instruktażowy może okazać się nie do przyjęcia dla widza.

Nasze studio prezentuje nieszablonowe podejście do produkcji filmowej, każde zlecenie to dla nas okazja by doskonalić samego siebie. Dlatego nie boimy się wyzwań, lubimy nowości. Stale monitorujemy co w trawie piszczy aby móc dodać coś nowego do naszej oferty i sposobu montażu filmu. Staramy się tworzyć konkretne obrazy i animacje zgodnie z obowiązującymi trendami.  

Filmy instruktażowe - sprawdź nasze realizacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przykładowymi filmami szkoleniowymi i instruktażowymi:

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

więcej realizacji dostępnych pod adresem: portfolio

Sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

Posiadamy bogatą i szczegółową ofertę produkcji filmowej. Potrzebujesz film szkoleniowy lub instruktażowy przedstawiający użycie nowej maszyny w celu zwiększenia efektywności twoich pracowników, a może zbliża się rocznica istnienia firmy i potrzebujesz z tego tytułu film korporacyjny lub promocyjny upamiętniający dotychczasowe osiągnięcia? Organizujesz pracowniczą imprezę firmową lub podejmujesz ważnych kontrahentów? Upamiętnij to wydarzenie za pomocą filmu z drona lub filmu eventowego i sprezentuj wideo na pamiątkę. Jest to proste i przystępne ceowo narzędzie aby zyskiwać w oczach klientów lub pracowników. Rozpoczynasz kampanie reklamową i chcesz pokazać się z jak najlepszej strony, odezwij się do nas, znajdziemy Twój optymalny „kąt” i „magic hour” :D, abyś mógł zaprezentować siebie lub swój biznes w jak najlepszym świetle. Sprawdź naszą ofertę, dopasowana jest ona nawet do najbardziej wymagającego klienta.