Filmy z drona

Dron - maksimum możliwości niezależnie od okazji

Każdy z nas choć raz w życiu, pomyślał, że chciałby móc jak ptak wznieść się w powietrze, poczuć tą przestrzeń i wolność i lecieć przed siebie w nieznane, bądź marzył o tym, aby siąść za stery jakiegoś statku powietrznego. Obecnie technologia zezwala poczuć namiastkę tych emocji, nie musząc inwestować dużych środków w licencje pilota. Jest nią możliwość zostania operatorem bezzałogowego statku powietrznego tak zwanego drona. W ostatnich latach technologia ta przeżywa swój wielki rozkwit. Niewątpliwą zaletą owych maszyn jest ich mobilność oraz stosunkowo niewielki rozmiar. Znajdują one zastosowanie od zwykłych hobbystów na osiedlach miejskich, przez branże filmową (usługi filmowania ujęć z lotu ptaka czy profesjonalne zdjęcia z powietrza z wykorzystaniem drona) i gastronomiczną    (pizzerie wspomagają się nimi przy dostawie zamówień) po sektor wojskowy włącznie ( zdjęcia oraz filmy wysokiej jakości nagrywanych potajemnie obiektów, atakowanie z powietrza za pomocą zamontowanych uprzednio bomb i rakiet).
Należy nadmienić, że w roku 2021 ze względu na stale zwiększającą się liczbę operatorów amatorów, a także brak przepisów odnośnie zachowań w powietrzu, brak wyznaczonych miejsc lotów i brak regulacji odnoszących się do nagrywania zdjęć i filmów zostało wprowadzone prawo odnośnie posiadania uprawnień. Owa licencja jest poświadczeniem umiejętności używania i latania dronem, ponadto niezbędna jest to użytku komercyjnego. Każdy kto korzysta w sposób zarobkowy z maszyny a także posiada sprzęt cięższy niż 249gram, zobowiązany jest do posiadania licencji. Jeżeli posiadamy sprzęt lżejszy ale jest to model z kamerą lub aparatem, umożliwiającą rejestrację twarzy czy jakkolwiek zbiera dane osobowe i przetrzymuje je na nośniku pamięci również jesteśmy obligowani do posiadania takowej licencji. Jednostką zajmującą się wydawaniem uprawnień i ich kontrolą jest urząd lotnictwa cywilnego. Dodać należy również, że rozpiętość cenowa dronów jest olbrzymia. Nie jest to tania zabawka nawet do celów amatorskich. Ponadto jest to tylko maszyna, a te bywają zawodne. Z tego powodu warto zainteresować się ubezpieczeniem OC, które będzie zabezpieczało sprzęt w razie awarii ( upadek nawet z kliku metrów w przypadku tak delikatnej maszyny, skutkować może kosztowną naprawą, nieopłacalną z punktu widzenia wartości urządzenia).

Profesjonalne filmy z drona

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Zdjęcia i filmy z powietrza cieszą się coraz większa popularnością. Już nie tylko developerzy i branża budowlana, geodeci i różnego rodzaju eksperci przygotowujący plany pod inwestycje wykorzystują ujęcia z drona do swojej pracy, zauważyć można klarowną tendencję zdobywania to nowych rynków i miłośników filmów i zdjęć z lotu ptaka. Branża weselna, rozrywkowa i eventowa, a nawet gminy i samorządy, które poprzez wyjątkowe ujęcia pobliskich terenów i zabytków, a także archiwizowanych imprez i dożynek starają się przyciągać turystów za pomocą filmów promocyjnych i wizerunkowych. Ileż to razy każdy z nas widział live fotografie z drona podczas imprezy masowej na telebimie, na którym widać jej uczestników i zabawiających ich dji. Na rynku jest wiele firm, które oferują swoje usługi. Komu zaufać? czym się kierować? Przede wszystkim portfolio. Należy obejrzeć kilka filmów reklamowych czy promocyjnych, zwrócić uwagę m.in. na jakość ujęć z powietrza, ich montaż, ale przede wszystkim jaki jest nasz subiektywny ich odbiór. Nie da się ukryć, że znaczenie ma jakość sprzętu. Dla większości parametry techniczne nie wiele powiedzą, ale każdy z nas gołym okiem będzie widzieć rozdzielczość, ziarnistość czy ostrość oglądanego obrazu.

Filmowanie z powietrza - Kraków, miejsce nieograniczonych lokacji plenerowych

Nasze miasto Kraków daje duże pole do popisu jeżeli mowa o filmowaniu dronem. Przede wszystkim krajobrazy w mieście i okolicach nadające się do wykorzystania praktycznie przy każdej okazji. Miasto słynie z wielu budowli: zamki, kościoły ,muzea, budynki użyteczności publicznej które mają niejednokrotnie kilkaset lat. Ale znajdziemy tu również stare dzielnice przemysłowe z opuszczonymi dawno fabrykami, które mogą stanowić świetną lokację do nagrań. Usługi dronem są bardzo wszechstronne dzięki czemu można w sposób kompleksowy realizować nawet najbardziej wymagające zlecenia. Filmowanie z drona ograniczają jedynie warunki pogodowe w przypadku otwartych terenów oraz wielkość pomieszczenia i umiejętności operatora w przypadku lokacji zamkniętych. Należy nadmienić, że w wielu przypadkach trzeba zdobyć pozwolenie, aby móc latać w danej przestrzeni. Z natury procedura trwa kilka dni, czasami jednak można przystąpić do kręcenia dronem już tego samego dnia.

Starówka

Ogród
Botaniczny

Zakrzówek

Ekipa filmowa Dopefilms - filmy i zdjęcia z drona w Krakowie

Nasze studio posiada bogatą ofertę usługową. Wykonujemy profesjonalne usługi z drona na terenie całej Polski. Wyróżnia nas profesjonalne podejście do pracy i przywiązywanie uwagi do drobiazgów dzięki czemu możemy z dumą prezentować nasze materiały filmowe. Wykorzystujemy w naszej pracy nowoczesny sprzęt i rozwiązania. W zależności od potrzeb filmowania i fotografowania dronem możemy użyć jakości hd, jakości ultra hd lub 4k. Nie możemy podać naszego cennika, ponieważ nie ma dwóch takich samych zleceń. Nie można porównywać teledysku z fotografią z powietrza czy filmem reklamowym z drona. Każda z tych produkcji różni się diametralnie od siebie, poczynając od przygotowań wstępnych przez realizacje po pełen montaż wideo.

Posiadamy w naszym studio maszynę dzięki której możemy oferować wysoki standard usług. jest nią dron DJI Air 2S.

Sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić. Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zapraszamy do kontaktu

Myślisz o realizacji firmowego eventu za pomocą drona? A może zbliża się Twoje wesele i zastanawiasz się w jaki sposób uchwycić tą wyjątkową chwilę w Twoim życiu? Szukasz ekipy która tworzy unikatowe filmy promujące? Poszukujesz operatora z dronem do swoich celów? Skontaktuj się z nami! Oferujemy usługi montażu filmowego oraz produkcji filmowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.